Plan startów

Chcąc rozwijać swoje umiejętności żeglarskie oraz startować w międzynarodowej stawce, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu startów w regatach zagranicznych. Pierwszym krokiem w tym kierunku był start w regatach Max Oerts Preis w Berlinie. Start ten, pomimo problemów technicznych, wskazał nam właściwy kierunek rozwoju, co potwierdziło zajęcie II miejsca w regatach Bermuda Cup.

W roku 2009 rozpoczęliśmy starty w znanej, dobrze rozwiniętej w kraju i zagranicą, oficjalnie uznanej przez Międzynarodową Federację Żeglarską ISAF klasie jachtów kabinowych Micro, w dywizji Cruiser.

Po trzyletniej przerwie poświęconej rozwojowi prowadzonego przez nas biura projektów, w sezonie 2016 wracamy do regat na najwyższym poziomie w jedynej polskiej klasie regatowej uznawanej przez Europejską Federację Żeglarską EUROSAF Scandinavia650/Skippi650.


Klasa Scandinavia650 (wcześniej skippi650) to widowiskowa międzynarodowa klasa jachtów długości 6,50m, wypornosci 700kg i maksymalnej powierzchni ożaglowania ponad 60 m2 zapewniającej dynamiczną zegluge w ślizgu i dużš powierzchnię reklamowš na potrzeby sponsorów.

Jacht, który wybraliśmy do startów w pierwszym sezonie naszej obecności w nowej klasie, "Kontra" (ex-Spray) jest utytułowaną jednostką, na której Waldemar Sałata wraz z załogą zdobył Puchar Berlina Euro Cup 2007.

Dzielimy się pasją . . .


Nasz ambitny program startów 2016 zakładający rozpoczęcie sezonu od udziału w cyklu regat Rybnickiej Ligi Regatowej rozgrywanych pod patronatem Polish Match Tour na Zalewie Rybnickim a nastepnie w pierwszych regatach klasowych sezonu, równiez w Rybniku, przewiduje również starty w najważniejszych regatach klasowych Polsce i Niemczech, w tym w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Europy. Obie najwazniejsze imprezy sezonu będą rozgrywane w Polsce, planujemy jednak również starty zagraniczne w renomowanych regatach Warnemunde Woche oraz Berlińskich regatach Berolina Cup i Senat Preis.